Filmy relacja nauczyciel-uczeń, relacja ojciec-syn, szkoła

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja nauczyciel-uczeń, relacja ojciec-syn, szkoła. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Słoń

6,9
Jest piękny jesienny dzień. Eli, idący przez park do szkoły, namawia parę punków, by pozowali do zdjęć. Nate skończył trening futbolowy i idzie na spotkanie ze swoją dziewczyną, Carrie wybiera się, na lunch. John zostawia w sekretariacie kluczyki do samochodu ojca. Ma je odebrać jego brat. W stołówce Brittany, Jordan i Nicole plotkują i narzekają, że ich matki są wścibskie. Michelle biegnie do biblioteki, podczas gdy Eli robi w korytarzu kilka zdjęć Johnowi. John wychodzi na zewnątrz, gdzie spotyka Alexa i Erica. Zwykły dzień w szkole średniej? Nie do końca.
Casper to niezwykle dobrotliwy duszek, który straszeniem pomaga ludziom w ich kłopotach. Tym razem musi stawić czoła diabelskim stworom Kiboshowi i Chlipaczowi oraz ich demonicznej drużynie. Skrętek, Smrodzik, Grubcio to wyjątkowo wredne kreatury. Casper wraz z nowym przyjacielem obdarzonym niezwykłą mocą pomoże przegnać intruzów, uratować miasto i... przyjaźń bliskich osób. Wartka akcja filmu, wspaniała animacja wpleciona w znakomitą grę aktorów dostarczą wiele znakomitej zabawy całej rodzinie. [opis dystrybutora]


Szesnastoletni Joosep jest prześladowany w szkole. Wkrótce poprzysięga zemstę na swoich oprawcach.

Trocki

6,4
Leon Bronsetin (Jay Baruchel) to siedemnastolatek, który uważa się za kolejne wcielenie Lwa Trockiego (pewnie głównie z uwagi na podobieństwo rodowego nazwiska swego idola) i próbuje za wszelką cenę rozpętać rewolucję nawet, gdy ma się ona nijak do panującej rzeczywistości. Ostatecznie, po zaciętej batalii z ojcem, którego nazywa faszystą, trafia do publicznej szkoły. I tam w końcu Leon znajdzie dobre podłoże do rozpętania rewolucji!
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.
Japonia, czas niedalekiej przyszłości. Kryzys gospodarczy doprowadza do wzrostu przestępczości i anarchii wśród młodzieży. W tej sytuacji rząd wprowadza przeznaczoną dla uczniów ustawę Battle Royale. Na jej mocy raz do roku studenci jednej klasy zostają osadzeni na bezludnej wyspie i zmuszeni do niesamowicie okrutnej gry. W ciągu trzech dni, korzystając z różnych broni, muszą pozabijać pozostałych kolegów z klasy. Zasada jest prosta: może przeżyć tylko jedna osoba...
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Lata 90-te XIX wieku w Królestwie Polskim to okres wzmożonej rusyfikacji. Marcin, syn szlachcica, daje się wciągnąć przez nauczycieli i dyrekcję gimnazjum w "naukową" działalność propagującą ideę panslawizmu - ukrytą formę rusyfikacji. Swoje zniewolenie dostrzega dopiero w atmosferze działań patriotycznych inspirowanych przez nowego kolegę, Bernarda Zygiera, wyrzuconego ze szkoły w Warszawie za działalność w konspiracyjnych kołach młodzieżowych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…