Filmy relacja ojciec-córka, polska

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-córka, polska. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kwiatkowscy mają dwoje dzieci – córkę Majkę i syna Filipa. Pewnego dnia przez przypadek trafia do ich domu Romek, który na stałe przebywa w domu dziecka. Rodzina postanawia stworzyć dla niego dom zastępczy. To pociąga za sobą niespodziewane konsekwencje – wraz z Romkiem u Kwiatkowskich zamieszkają „bliźniaczki z wyboru” – Eliza i Zosia. Dom pełen dzieci zaczyna tętnić życiem w zupełnie nowy sposób.

Niania

5,7
Sympatyczna, ale nieco nieokrzesana Frania Maj (Agnieszka Dygant) zostaje nianią trójki dzieci bogatego i popularnego producenta seriali telewizyjnych, Maksymiliana Skalskiego (Tomasz Kot).

Lejdis

5,9
To miłość i seks, zabawa i spontan oraz zdrada i zemsta w jednym! To świat, w którym kobiety naprawdę rządzą! W którym wiedzą, czego chcą, a zwłaszcza czego nie chcą! I w którym nie boją się powiedzieć facetom prosto w oczy, że jeśli naprawdę są z Marsa, to niech tam wracają!


Pawlak (Wacław Kowalski) i Kargul (Władysław Hańcza) oraz ich wnuczka Ania (Anna Dymna) nie dość, że po raz pierwszy wyruszają za granicę, to od razu do Chicago. Na tak ekskluzywną wycieczkę zaprosił ich brat Kazimierza, John. Na miejscu czekają ich jednak smutne wiadomości i nowe wydarzenia. Jest to ostatni film z serii o perypetiach zwaśnionych rodzin.
30-letnia Ama (Dereszowska) jest odnoszącą sukcesy, zimną i skuteczną „łowczynią głów” dla międzynarodowych korporacji. Wiedzie typowe życie bogatej i niezależnej warszawskiej "singielki", która rozładowuje stres w nocnych klubach, bawiąc się do rana i podrywając przypadkowych mężczyzn. Jednak pod pancerzem oschłej i nieprzystępnej karierowiczki ukrywa osobiste nadzieje związane z posiadaniem dziecka, z którego już raz kiedyś zrezygnowała dla pracy. W trudnych chwilach wspiera ją najlepsza przyjaciółka Edyta (Olszówka), trochę zwariowana artystka, która właśnie weszła w nowy związek z policjantem Rafałem (Więckiewicz). Życie Amy wypada z rutynowego toru, gdy pierwszy raz pozwala sobie na nieprofesjonalne zachowanie – randkę z przystojnym Markiem (Wieczorkowski), którego „złowiła” dla amerykańskiego klienta z Doliny Krzemowej.
Sally Perel, żydowski chłopak uciekając przed hitlerowcami, trafia do organizacji komsomolskiej w Grodnie, gdzie wciela się w żarliwego wyznawcę ideologii komunistycznej. Los sprawia, że wpada w ręce wyznawców ideologii wyższych ras... i okazuje się dla nich najczystszym egzemplarzem aryjczyka, godnym szlifowania swych umiejętności w kuźni kadr faszystowskiego państwa.
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.
Muzyczna komedia obyczajowa o perypetiach dwóch chłopców rywalizujących o dziewczynę, ukazująca dwa przeciwstawne środowiska – cyganerii artystycznej i bazarowych kombinatorów. Joanna, córka handlarza z bazaru Różyckiego, kocha Andrzeja, młodego, zdolnego, lecz ubogiego plastyka starającego się sprzedać swe obrazy pod warszawskim Barbakanem. Ojciec Joanny, nie chcąc ujawnić swych dochodów, postanawia wydać córkę za człowieka, którego zawód usprawiedliwiłby posiadanie willi i samochodu. Jego wybór pada na Andrzeja, o czym nie wiedzą ani on, ani Joanna. Obrazy Andrzeja nagle robią furorę, zostają wszystkie wykupione, oczywiście przez ojca Joanny.
Serial opowiada o pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego stołecznej policji. Główny bohater, komisarz Adam Zawada to policjant z wieloletnim doświadczeniem i niezwykłym detektywistycznym talentem. Bezkompromisowy dla przestępców, oddany swojej pracy i uparcie szukający prawdy, jest jednym z najlepszych policjantów w mieście. Do zespołu Zawady należy dwoje młodych policjantów. Marek Brodecki - dynamiczny i pełen zaangażowania, "prawa ręka" komisarza Zawady. Rzetelny i odpowiedzialny. Nową siłą w zespole jest podkomisarz Basia Storosz, która tuż po szkole trafia do Policji. W Wydziale Kryminalnym zdobywa pierwsze szlify w tym niełatwym zawodzie.

Sami swoi

8,2
Od kiedy Kargulowa krowa weszła na pole Pawlaka, a było to bardzo dawno temu na kresach wschodnich, rodziny Pawlaków i Kargulów żyją jak pies z kotem. Nawet zawierucha wojenna i konieczność osiedlenia się na Ziemiach Odzyskanych nie pomogły. Obie rodziny nadal żyją po sąsiedzku. Śledzimy losy obu rodów w trudnych czasach powojennych, częste kłótnie i godzenie się głów rodzin: Pawlaka z Kargulem, są na porządku dziennym. Czy ich młodsze pokolenie – syn Pawlaka, Witia, i córka Kargula, Jadźka – pójdą w ślady rodziców? Czy może…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…